گم شدن ریموت درب اتوماتیک

شاید سوال مهمی که برای افراد بعد از نصب ریموتی شدن درب پارکینگ پیش بیاید این باشد که در صورت گم شدن ریموت درب پارکینگ باید چه کنیم؟ این سوال مهمی می باشد که باید بتوانید راه های حل مشکل را بدانید تا در صورت وقوع آن به سرعت آن را رفع نمایید.

گم شدن ریموت درب اتوماتیک

در صورت گم شدن ریموت درب پارکینگ این اقدامات باید سریعا انجام شود:

1)در اولین فرصت ریموت مفقود شده را غیر فعال کنید.

2)برای غیر فعال کردن ریموت باید به کلیدهای جعبه فرمان رجوع کنید.

3)ریموت درب پارکینگ مفقود شده را با استفاده از کددهی غیر فعال کنید.

4)ریموت را میتوانید از طریق کنترل پنل نیز غیرفعال کنید.

خطر گم شدن ریموت درب پارکینگ

ریموت درب پارکینگ یکی از اشیاء بسیار مهم برای حفاظت از منزل شماست و اگر به دست سارقان بیفتد به راحتی میتوانند وارد خانه شما شوند بنابراین باید به خوبی از آن محافظت نمایید.

یکی از عواملی که خطر سرقت ریموت درب پارکینگ را بیشتر میکند نصب آن به دسته کلید و یا قرار دادن آن در مکان جاسازی شده بر روی درب منزل است.

در صورت به سرقت رفتن و یا گم کردن ریموت درب پارکینگ اولین و مهمترین اقدامی که باید انجام دهید غیر فعال کردن آن است. در این صورت اگر ریموت به دست سارقین هم افتاده باشد نمیتوانند از آن برای ورود به خانه و ساختمان شما استفاده کنند.

به یاد داشته باشید که پیش از هر چیز باید مراقب وسایل خود باشید و حتی الامکان از گم شدن ریموت کنترل درب پارکینگ خود جلوگیری کنید زیرا گاهی هزینه گم شدن کلید و ریموت برای شما بسیار زیاد می شود.

مهمترین نکات برای پیشگیری از سرقت ریموت درب پارکینگ

برای پاسخ به سوال در صورت گم شدن ریموت درب پارکینگ باید چه کنیم؟ باید موارد زیر را برای جلوگیری از نفوذ سارقین انجام دهید:

گم شدن ریموت درب اتوماتیک

1)همیشه درب ماشینتان را قفل کنید چه وقتی که بیرون از خانه پارک شده باشد و چه وقتی که آن را داخل پارکینگ گذاشته باشید. این روزها سرقت ریموت پارکینگ بسیار اتفاق می افتد و عدم قفل کردن درب خودرو احتمال سرقت را افزایش می دهد.

2)برخی سارقین حرفه ای مانند کلیدسازان ماهر میتوانند قفل درب خودرو را باز کنند اما این کار کمی زمان بر بوده و همین مساله امکان سرقت را بسیار کاهش می دهد.

3)برای پیشگیری از سرقت ریموت درب پارکینگ سعی کنید آن را همیشه به همراه خود داشته باشید. اگر میخواهید ریموت را داخل خودرو بگذارید حتی الامکان آن را در جایی از ماشین قرار دهید که در معرض دید دیگران نباشد.

نحوه غیر فعال کردن ریموت

وقتی دکمه ریموت را فشار می دهید یک سیگنال به درب پارکینگ ارسال می شود. جک درب این سیگنال را دریافت کرده و درب شروع به باز شدن میکند. عملکرد همه جک های درب پارکینگ ها این گونه است اما از نظر فرکانس و نحوه کد دهی ریموت ها با هم تفاوت دارند.

اگر ریموت درب پارکینگ تان را گم کردید در اولین قدم باید آن را غیر فعال نمایید. این روزها ریموت هایی مدرن به بازار آمده که دارای کدهای پیجیده ای بوده و احتمال سرقت را بسیار کم میکنند.

غیر فعال کردن ریموت با کلیدهای جعبه فرمان

یکی دیگر از پاسخ به پرسش در صورت گم شدن ریموت درب پارکینگ باید چه کنیم؟ موارد زیر می باشد :

1)در این روش باید به سراغ جعبه فرمان برویم. همه نوع جک درب پارکینگ دارای جعبه فرمانی با چند کلید هستند. اگر به جعبه فرمان درب خود نگاهی بیندازید میتوانید چند کلید به رنگ های زرد، نارنجی، قرمز یا سبز و بنفش ببینید.

2)برای غیر فعال کردن ریموت درب پارکینگ باید دکمه ای که زیرا آن کلمه learn نوشته شده را پیدا کنید. کافی است این دکمه را برای چند ثانیه نگه دارید تا ریموت غیر فعال شود. اگر ریموت درب شما گم شده و یا به سرقت رفته است خیلی زود باید این کار را انجام دهید. توصیه میکنیم قفل از فشار دادن این دکمه ابتدا دفترچه راهنمای جک درب پارکینگ را مطالعه کنید.

 غیر فعال کردن ریموت درب پارکینگ با روش کددهی

در این روش شما باید کددهی را با توجه به مدل ریموت درب پارکینگ در جعبه فرمان انجام دهید. برای یادگیری چگونه انجام این کار بهتر است به دفترچه راهنمای جک درب پارکینگ مراجعه کنید. اگر ریموت شما ساخت یک شرکت ایرانی است برای آموزش صحیح کددهی بهتر است با بخش پشتیبانی آن شرکت تماس بگیرید. در این حالت بهترین راه استفاده از خدمات پشتیبانی به صورت حضوری است.

مهمترین نکات برای پیشگیری از سرقت ریموت درب پارکینگ

قطع ارتباط بین ریموت کنترل و درب از طریق کنترل پنل

اگر می خواهید بدون غیر فعال کردن ریموت خطر سرقت را از بین ببرید باید ارتباط بین ریموت و درب را قطع کنید. انجام این روش برای ریموت هایی با جک درب پارکینگ مدرن امکان پذیر است. برای این کار کافی است به سراغ کنترل پنل جک درب پارکینگ رفته و دکمه قفل آن را فشار دهید. این روش تمامی سیگنال های دریافتی از ریموت را خاموش می کند به گونه ای که دیگر نمی توان با ریموت به سرقت رفته درب را باز و بسته کرد. در این حالت برای باز و بسته کردن درب باید به دکمه های درون پنل مراجعه کنید.

راهکاری برای رهایی از مشکلات ریموت

همیشه ریموت های پارکینگ چالش بر انگیزترین مشکلات را دارند که همه با آن سر و کار دارند. می توان به چند مورد از این مشکلات که روزانه برای خیلی از افراد اتفاق می افتد اشاره کرد که عبارتند از:

 1.تمام شدن باطری ریموت

ریموت های پارکینگ باطری خور با تمام شدن باطری کار نمی کنند و شما را در بدترین ساعات شبانه روز پشت درب می گذارند. شاید ساعاتی از نیمه شب باشد که شما حس خریدن باطری را هم نداشته باشید چه برسه به معطلی های بعد از آن.

  1. گم کردن ریموت

مرتب نگه داشتن داخل خودرو کار هر کسی نیست و خیلی از افراد با نگه داشتن ریموت در ماشین مشکل دارند. از آنجایی که فقط یک ریموت برای نگه داری نیست که کار راحتی باشد. به عنوان مثال دزدگیر ماشین، موبایل، تبلت، کیف، مدارک و … همه وهمه باعث کلافگی می شوند و فضا را شلوغ تر جلوه می دهند. گاهی گم کردن ریموت پارکینگ بین این همه وسایل را متوجه نمی شوید تا وقتی که کار از کار گذشته است.

3.خراب شدن ریموت پارکینگ

ریموت ها را روی داشبور نگذارید تا با نور آفتاب خراب شوند یا ریموت هایتان را پرت نکنید و ممکن است آن ها را برای سرگرم کردن به فرزندانتان بدهید که کار اشتباهی است. امکان دارد هر چند وقت یکبار ریموت ها خراب شوند و برای شما آزار دهنده باشند.

4.داشتن ریموت های متعدد

بعضی از افراد علاوه بر درب پارکینگ منزلشان و محل کارشان به خانه والدین شان رفت و آمد دارند که علاوه بر دو ریموت خود مجبور به حمل یک یا دو ریموت دیگر می باشند. بردن وسایل زیادی همراه خود باعث می شود گاهی یکی از آنها جا بماند.

برای رهایی از این مشکلات نیاز است شما را با ابزاری آشنا کنیم تا چنین درگیری هایی را دیگر تجربه نکنید.

ریموت درب بازکن نوربالا

با ظهور تکنولوژی و پیشرفت چشمگیری که داشته ابزارهای نسل جدیدی را طراحی کرده اند و به مرحله تولید رسانده اند که کار شما را راحت تر کنند.

دیگر نیازی نیست نگرانی هایی همچون گم شدن ریموت پارکینگ، تمام شدن باطری ریموت، قطعی برق یا خرابی ریموت ها را داشته باشید. با نصب یک ریموت نوربالا به راحتی می توانید با اشاره به نور بالای ماشینتان درب ها را باز کنید. یکی از مزایایی که این ریموت دارد امکان کد شدن 4 درب بر روی یک ریموت می باشد. یعنی شما می توانید به جای حمل کردن 4 ریموت، بدون حمل ریموت درب های مختلف را تا 4 درب باز کنید.

برای 4 درب به این 4 صورت کد می شوند: اشاره به نور بالا، نور بالا+ راهنمای سمت راست، نور بالا + راهنمای سمت چپ، نور بالا+ فلاشر که با هر کدام از این ها می توانید یک درب را باز کنید.

راحتی کار با این ابزار باعث می شود تا هر شخصی که از ریموت استفاده می کند را مجاب کنید تا او را هم در این راحتی سهیم کنید. خوبی این ریموت نوربالا به این است که با هر دو فرکانس 433 و 315 ست می شود و اگر درب های مختلف فرکانس متفاوتی داشته باشند را جوابگو است.

نتیجه گیری :

امیدواریم با خواندن این مطلب پاسخ پرسش در صورت گم شدن ریموت درب پارکینگ باید چه کنیم؟ را گرفته باشید. سرقت ریموت درب پارکینگ و کپی برداری از آن یکی از شایع ترین شیوه های سارقین برای ورود به منازل است. اگر ریموت درب پارکینگ خود را گم کردید باید هر چه زودتر اقدامات امنیتی لازم را انجام دهید تا ساقین فرصتی برای اجرای نقشه خود پیدا نکنند.

.

0/5 (0 نظر)
فهرست
error: شماره تماس مهندس گودرزی : 09124372935
تماس