درب اتوماتیک

درب اتوماتیک پنوماتیک در چه مکانی کاربرد دارد؟

–  درب اتوماتیک پنوماتیک در مکان های خاص نظیر فروشگاها وآزمایشگاهها و جاهایی که به امنیت بیشتری نیاز دارند کاربرد دارد.

– در اتوماتیک مکانهایی که میزان مصرف انرژی در آنها مهم است مانند دربهای اتوماتیک هتلها ، درب اتوماتیک پنوماتیک فروشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد.

–  درب برقی مکان های رفاهی مانند درب پارکینگ منازل ، دربهای اتوماتیک بیمارستان ها و …

– درب اتوماتیک پنوماتیک مکان های بهداشتی مانند درب برقی آزمایشگاهها و درب برقی اتاق عمل.

–  افزایش سرعت کار و جایگزین مناسب نیروی انسانی مانند درب اتوماتیک پنوماتیک مکانهای صنعتی.

انواع درب اتوماتیک پنوماتیک – درب اتوماتیک پنوماتیک از نظر کارکرد چه هستند؟

– دربهای اتوماتیک الکترومکانیک که بوسیله چرخ دنده و گیربکس کار می کنند.

– دربهای اتوماتیک هیدرولیکی که به وسیله فشار مایعات و فشار روغن کار می کنند.

– درب اتوماتیک پنوماتیک که به وسیله فشار گاز یا فشار باد کار میکنند.

انواع مدل های درب پارکینگ و دربهای – درب اتوماتیکاتوماتیک منازل کدامند؟

–  درب کشویی

– درب اتوماتیک دولنگه

– درب اتوماتیک زیر سطحی

– درب اتوماتيك زیرسقفی یا سکشنال

–  کرکره اتوماتیک یا دربهای اتوماتیک رولاپ

نحوه عملکرد هریک از انواع مختلف درب های اتوماتیک چگونه است؟

– درب برقی دولنگه بر اساس تغییر طول بازو کار می کند.

– درب کشویی بر اساس نیروی کششی کار می کند.

– درب اتوماتيك زیر سطحی بر اساس نیروی چرخشی وارد بر محور درب کار می کند.

– کرکره اتوماتیک یا رولاپ بر اساس نیروی چرخشی وارد از بالا کار می کند.

– درب اتوماتیک زیر سقفی بر اساس نیروی چرخشی و کششی وارد بر درب کار می کند.

درب اتوماتیک  از چه قسمت های تشکیل شده است؟

1- مرکز کنترل درب اتوماتیک که تابلوی فرمان نامیده می شود.

2- مولد درب اتوماتیک، که وظیفه تولید نیروی حرکتی می باشد مانند جک ، بازوها و موتور درب اتوماتیک.

3- میکرو سویچ درب اتوماتیک.

4- فلاشرها که معمولا در بالای درب برقی جا سازی می شوند.

5- چشمی در اتوماتیک یا چراغ های مادون قرمز.

6- ریموت درب پارکینگ

7- پایه درب برقی

8- قفل برقی دربهای اتوماتیک

9- قفل مکانیکی دربهای اتوماتیک

نقش چشمی ها در درب اتوماتیک  چیست؟

چشمی درب اتوماتیک دارای فرستنده و گیرنده های مادون قرمز می باشند که برای تعیین موقعیت باز یا بسته بودن درب برقی و کنترل تردد اشخاص و اطمینان از نبودن شخص یا وسیله نقلیه هنگام بسته شدن بکار می روند.

ریموت کنترل دربهای اتوماتیک

ریموت درب پارکینگ در واقع برای کنترل از راه دور درب پارکینگ استفاده می شود که بوسیله آن می توان درب برقی یا کرکره اتوماتیک را باز یا بسته نمود. برای استفاده از ریموت درب پارکینگ باید حتما قسمت گیرنده در قسمت مرکز کنترل درب نصب شود.

مرکز کنترل درب اتوماتیک

مرکز کنترل درب اتوماتیک که یک بخش اصلی در تمامی انواع دربهای اتوماتیک مانند درب اتوماتیک شیشه ای ، کرکره برقی ، درب پارکینگ ، راه بند و تمامی سیستم های کنترل تردد به حساب می آید، در واقع جعبه ای است که در آن تابلوی فرمان قرار می گیرد و کنترل باز و بسته کردن درب را از طریق شاسی های متصل به آن و سیستم های کنترل فرمان رادیویی که دارای یک قسمت گیرنده رادیویی می باشد و از طریق یک میکروپروسسور یا ریز پردازنده درب اتوماتیک را کنترل می کند.

مولد نیروی دربهای اتوماتیک

– جک درب برقی

– بازوهای درب برقی

–  موتور مولد نیروی دربهای اتوماتیک

فلاشر درب اتوماتیک

فلاشر درب اتوماتیک یک لامپ نارنجی رنگ می باشد که معمولا در قسمت بالای دربهای اتوماتیک نصب می شود و وضعیت فعلی درب اتوماتیک را به عابرین اعلام می کند.

میکروسوئیچ درب اتوماتیک

میکروسوئیچ درب اتوماتیک با باز یا بسته شدن درب از طریق قسمتی مکانیکی باز یا بسته می شود و با قطع یا وصل جریان ، وضعیت فعلی درب اتوماتیک را به مرکز کنترل اعلام می کند.

قفل برقی و قفل مکانیکی در دربهای اتوماتیک

قفل های برقی و مکانیکی در سیستم دربهای اتوماتیک مهم هستند چرا که درب برقی از لحاظ امنیتی و حراستی از اهمیت زیادی برخوردار است از این رو برای قفل نمودن آن از قفل برقی و در مواردی دیگر از قفل مکانیکی یا کلونی استفاده می شود.

راه بند چیست و چه کاربردی دارد؟

راه بند از یک میله و یک وزنه در انتهای آن تشکیل شده است و برای کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه به صورت افقی در مسیر آنها قرار می گیرد و از عبور وسایل نقلیه غیر مجاز جلوگیری می کند.

برای راه اندازی یک سیستم درب اتوماتیک – Automatic Doors چه مراحلی باید طی شود؟

اولین مرحله در راه اندازی یک سیستم درب اتوماتیک نصب تابلوی کنترل و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی سیستم می باشد. پس از نصب تابلوی کنترل درب اتوماتیک باید عملیات سیم بندی تابلو و تجهیزات الکتریکی سیستم تکمیل شود.در مرحله بعد میکروسوئیچ های مسیر حرکت درب برقی یا کرکره اتوماتیک تنظیم یا به اصطلاح رگلاژ می شوند. مرحله بعدی آزمایش وضعیت و مراحل باز و بسته شدن درب اتوماتیک به صورت قدم به قدم می باشد و در مرحله آخر ریزپردازنده روی حالت عملکرد مطلوب قرار می گیرد.

طریقه نصب تابلوی درب اتوماتیک و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی آن چیست؟

دربهای اتوماتیک با مشخصات خاص خود و با توجه به دستورالعمل های سازنده آنها نصب می شوند از این رو تمامی استانداردهای سیم کشی ساختمان باید در نصب انواع درب اتوماتیک ، کرکره برقی ، درب پارکینگ ، راه بند و … رعایت شود.

اکنون به فاکتورهایی که باید برای انتخاب درب بازکن اتوماتیک درب های لولایی توجه کنید می پردازیم. بعضی از این فاکتورها مشابه موارد ذکر شده برای درب های ریلی می باشد.

عرض درب

اگرچه وزن درب نیز مورد توجه است اما عرض درب لنگه ای (لولایی) تأثیر بسیار بیشتری بر روی انتخاب می گذارد. فرض را بر این می گذاریم که درب شما لولای خوبی دارد. داشتن لولای خوب تقریباً پارامتر شاخص تر و مهم تری از انتخاب موتور است. بنابراین عرض درب خود را به عنوان اولین نقطه مرجع یادداشت کنید.

ساختار درب و میزان بادخیز بودن منطقه

نکته مهم دیگری که باید مورد توجه قرار دهید ساختار و شکل درب است. یک درب با تیرک های عمودی 25 میلیمتری با فاصله 150 میلیمتری مابین هر یک از آنها، نسبت به ساختاری که یک تیرک عرضی در سرتاسر عرض آن قرار گرفته است، کمتر در برابر باد به صورت عایق عمل می کند و در نتیجه به موتور درب بازکن اتوماتیک کمتر فشارمی آورد.

شما باید به میزان مقاومت درب دربرابر باد و طوفان نیز توجه کنید در حالیکه موقعیت مکانی درب، زیربنا و پایه درب و همچنین ابعاد درب را در نظر می گیرید. به عنوان مثال یک درب با ساختاری شامل تیرک عرضی واقع درمحیطی در معرض باد مثل محیط ساحلی در برابر نیروی باد، عایق تر عمل می کند و درنتیجه به موتور بیشتر فشار می آورد درصورتیکه یک درب با ساختاری باز و بدون تیرک عرضی درمحیطی محافظت شده در برابر باد در همان سایز و عرض، کمتر در برابر باد عایق می باشد.

تعداد تردد ( تعدادعملیات روزانه )

به طور کلی میزان تردد 50 بار در روز به عنوان تردد پایین در نظر گرفته می شود با فرض بر اینکه 50 تردد به طور متوسط مثلاً در طی مدت زمان 8 ساعت گسترده شده باشد. چنانچه درب 25 مرتبه در طی نیم ساعت در صبح عمل کند و 25 مرتبه عملکرد دیگر را درمدت نیم ساعت درغروب اجرا کند، بنابراین این حالت به عنوان تردد متوسط رو به بالا در نظر گرفته می شود.

ولتاژ پایین در مقابل ولتاژبالا

می توانید انتظار داشته باشید که مبلغ بیشتری برای موتورولتاژ پایین (12 یا 24 ولت) نسبت به یک موتور مشابه با ولتاژ بالا (220 ولت) بپردازید. یک موتور ولتاژ پایین می تواند میزان ترددهای بالاتری را نسبت به موتور ولتاژ بالا تحمل کند.

 

0/5 (0 نظر)
فهرست
error: شماره تماس مهندس گودرزی : 09124372935
تماس